top of page

Compassionate Inquiry®

Camelia+Marble+Wallpaper.jpg.webp

Compassionate Inquiry® Nedir?

Compassionate Inquiry® (Şefkatli Sorgulama),

Dr. Gabor Maté tarafından geliştirilen ve dünyaya sunduğumuz görünümün altında yatanları ortaya çıkaran psikoterapötik bir yaklaşımdır.

 

Compassionate Inquiry® Neye Etki Eder?

Compassionate Inquiry® kullanarak hem birey hem de terapist, kelimelerin hem ifade ettiği hem de gizlediği gerçek mesajı oluşturan bilinç düzeyini, zihinsel iklimi, gizli varsayımları, örtük anıları ve beden durumlarını ortaya çıkarır.

Compassionate Inquiry® yoluyla danışan, hayatını yöneten bilinçdışı dinamikleri ve onlardan kendini nasıl özgürleştireceğini farkına varabilir. 

abstract-art-marble-wallpaper-mural-wm-4556104981ss-41485627.jpg
colorful-marble-wallpaper-mural-wm-5194866011ss-41482616.jpg
colorful-marble-wallpaper-mural-wm-5194866011ss-41482616.jpg

Compassionate Inquiry® Hangi Metodlardan Yararlanır?

Compassionate Inquiry®; mevcudiyet içinde güven ve şefkat çerçevesinde, kişilerarası nörobiyoloji, epigenetik, polivagal ve sosyal etkileşim teorisi, içsel aile sistemleri, travmanın anlaşılması ve araştırılması, vücut-stres bağlantısı ve somatik uygulamaların alanlarından yararlanır.  

‘’Compassionate Inquiry’nin amacı, insanların kendilerine anlattıkları temel hikayelerin detayına inmek – bilinçsizce kendilerine hangi hikayeyi anlattıklarını görmelerini sağlamak; bu inançların neler olduğu, nereden geldikleri; ve onlara bu hikayeleri  serbest bırakma veya bu hikayelerin üzerlerindeki baskısını gevşetmesine rehberlik etmek…Compassionate Inquiry budur.”

~ Dr. Gabor Maté

Daha fazla bilgi için: https://compassionateinquiry.com/

Camelia+Marble+Wallpaper.jpg.webp
bottom of page