top of page

Acerca de

pngtree-aesthetic-blue-purple-watercolor-abstract-tomographic-background-image_888490.jpg

SENAY AYDOĞAN GELBAL

2009 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra iki yıl süre ile bir özel eğitim merkezinde engelli çocuk, ergen ve yetişkinler ile bireysel ve aile görüşmeleri, eğitim çalışmaları gerçekleştirdi. 2011-2014 yılları arasında bir devlet kurumunda uyuşturucu madde kullanan, riskli davranış gösteren ergen ve yetişkinler ile bireysel görüşmeler ve aile görüşmeleri yaptı. Seminerler ve grup çalışmaları yürüttü.


 

2014 yılından bu yana 5 ile 10 yaş arasındaki çocukların akademik, sosyal, bireysel gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla öğrenci ve ailelere danışmanlık hizmeti vermektedir. 2016’dan bu yana Mika Psikoloji’de yetişkinler ile bireysel ve çift terapisi alanında çalışmalarını devam ettirmektedir.


 

EFTA-Avrupa Aile Terapisi Derneği (European Family Therapy Association) tarafından sertifikalanan 500 saatlik Aile ve Çift Terapisi eğitimini tamamlamıştır. Bu alandaki süpervizyon çalışmalarını Dr. Murat Dokur ile tamamlamış bulunmaktadır. İFTİ Psikoterapi Çalışmaları kapsamında Prof .Rodolfo De Bernart, Prof. Kyriaki Polychroni, Prof. Howard A.Liddle, Peter Stratton, Helga Hanks, Maurizio Andolfi gibi terapistlerin çift ve aile terapisiyle ilgili atölye çalışmalarına katılmıştır. Aile ve Evlilik Terapileri Derneği (AETD) üyesidir.


 

Bilgelik Enstitüsü tarafından sertifikalanan, Dr Hakan Türkçapar’ın gerçekleştirdiği Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Düzey Eğitimini tamamlamıştır. Klinik Psikoloji yüksek lisans (2017-2018) sürecinde de Bilişsel Davranışçı Terapi çalışmalarını sürdürmüştür.

 

Ay Enstitüsü tarafından sertifikalanan EMDR Avrupa Akredite uygulayıcısıdır ve EMDR Derneği üyesidir. 


 

2009 yılından bu yana çeşitli eğitimler almış, kongre ve atölye çalışmalarına katılmıştır.


 

KONGRE ve EĞİTİMLER:

  • Terapötik Kart Kullanımı- Dr. Nevin Dölek- Haziran 2015

  • Çözüm Odaklı Terapi- Yrd. Doc. Dr. Müge Akbağ- Nisan 2015

  • 8. Avrupa Aile Terapisi Kongresi- Avrupa Aile Terapisi Derneği (EFTA)- Ekim 2013

  • VI. Ulusal Aile ve Evlilik Terapileri Kongresi- Aile ve Evlilik Terapileri Derneği (AETD)- Ekim 2012

  • Öfke Yönetimi Grup Çalışması- Adalet Bakanlığı- Kasım 2012

  • SAMBA Grup Çalışması (Sigara Alkol Madde Bağımlılığı Tedavi Programı)- Adalet Bakanlığı- Haziran 2012

  • Denver 2 Gelişim Tarama Testi- Türk Psikologlar Derneği- Aralık 2009

  • 8 Nörogelişimsel Alanın Tanıtımı ve Müdahale Programı Oluşturulması ile DEHB ve ÖÖG’yi Tanıma- Davranış Bilimleri Enstitüsü- Mart 2009

  • Psikometrik Testlerle Çocuk Değerlendirme Eğitimi- İdemer – Mart 2009

bottom of page